Login


In memoriam Radovana Šourka

25.04. 2012
Radovan ŠourekRadovan Šourek
1940*–2011†


Dne 22. listopadu 2011 náhle zemřel ve věku 71 let potápěč, instruktor a dlouholetý předseda plzeňského potápěčského klubu Atlantik a náš přítel Radovan Šourek.
Jeho odchodem končí jedna z kapitol historie československého potápění, na jehož rozvoji se Radek významným způsobem podílel. Tříhvězdičkový instruktor, který svůj život zasvětil výcviku několika generací sportovních potápěčů. Nejen že je vychoval, ale i dále na ně stále morálně působil a tvaroval jejich osobnosti i pro život v občanské společnosti.

Byl vůdčí osobností, jehož  život byl prostoupený prací pro kolektiv a kamarády. Všechen svůj um a své zázemí dal k dispozici partě příznivců potápění kolem sebe. Zdroj spousty nápadů, které realizoval a pro které nadchl lidi kolem sebe. Byl vůdčí osobností a velkým organizátorem slavných potápěčských srazů v Ejpovicích, kde se setkávali ve velkém počtu potápěči z celého Československa a zahraničí a kde v netradičních disciplínách soutěžili členové československých i zahraničních klubů.

Řadu let rovněž působil v komisích a presidiu Svazu českých potápěčů, podílel se aktivně na jeho životě. V posledních letech jako veterán československého potápění aktivně vystupoval jako člen Společnosti historie potápění ČR.

Není podstatné, zda jste Radovana znali. Patří však mezi ty osoby, které se staly pro řadu z nás vzory, či nás naučili řadu pro život užitečných věcí. Vzpomínejme na Radka spolu s námi, neboť svět je bez takových osobností  nějaký prázdnější…
OL + FT

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 736 506 534, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign