logotyp
Login

Kniha návštěv

Přidat novou zprávu

02.12.2016 04:28  | Pavel Bobr
K záchranným přístrojům pro jízdy tanků pod vodou- osobně, co tankový technik jsem zažil do roku 1969 pouze přístroj IP 46, se kterým jsme nikdy neměli žádné potíže. A k soupravě a vybavení tanků pro kízdy pod vodou uvádím: Onen 'komín', u T-54, T-55 i T-34 - ať 'úzký'- místo periskopu nabíječe, či 'široký'- pro nácvik- sloužily oba toliko ku nassávání vzduchu motorem a dýchání osádky. Výfukové plyny motoru jím NIKDY nevycházely, ale byly vyfukovány výfukovým potrubím, opatřeným zpětnými klapkami- pžímo do vody. Zvláštní potrubí pro výfuk do atmosféry- vysoké, jako 'komín' pro ssání byly pouze u tanků německých , amerických a britských - za druhé světové války a i po ní.


03.07.2016 12:05  | Evino
Chci vám poděkovat za perfektní článek (rozhovor) s panem Jozefem Jamborem o potápěčích a historii potápění u Povodí Dunaje...v 50.-90. letech. Pavel Kučera, který byl potápěčem a později vedoucím potápěčů a který je v tomto článku několikrát jmenován, byl mojí mamky strejda a švagr mojí babičky z Bratislavy :)


10.06.2016 22:58  | Petr Sykora
Opetovne diky za dotisk famozni knizky vspominek nestoru potapeni u nas! Diky moc za mravenci praci a nespocitatelne mnozstvi hodin stravenych nad kompletaci dat a dobovych fotodokumentu. Obdivuhodna prace. Doufam ze se najde i dostatocny pocet zajemcu pro vydani druhe casti. Uz jsme s Mirkem Zverkou rozhodili site aby se naslo par silencu co chapou i na Slovensku neopakovatelnost a vyjimecnost techto skvostu! Preji hodne zdravi!!!


25.04.2016 17:45  | Petr Sykora
Slovutni panove

Chci se jeste jednou podekovat vsem za neskutecnou aktivitu a snahu pri vydani reedice cili doplneneho druheho vydani Historie potapeni hlavne p. Dvorackovi. Uzasne nedocenitelne neopakovatelne. Tahle knizka by mela byt zakladnim kamenem kazde kniznice potapece v CZ a na SK!!!

Jeste jednou smekam pomyslnej klobouk pred timto dilkem. Uz se nemuzu dockat dotisku prvniho dilu a vydani druheho dilu vspominek nestoru potapeni v nasich krajich :) Preji vsem pevne zdravi pohodu a stesti v hledani dalsich souvislosti v podvodni historii nasich bratrskych narodu :-)

Petr Sumec Sykora


03.06.2015 22:50  | Franta Binder KP CL
…tak nám nezabili Ferdinanda, ale zapálili Kounice – dalo by se říci o požáru, který před 15.hodinou dne 13.5.2015 vypukl pod střechou Kounického domu, který byl postaven v r. 1771 a přečkal bez úhony i oba velké městské požáry, které v následném období vždy prakticky téměř zničily celé město Českou Lípu. Bohužel pod zmíněnou střechou se nacházely i sbirky naší ctihodné společnosti HDS ČR, kterou tak postihl neuvěřitelný lidský šlendrián v podobě těžko komentovatelného provedení a zajištění opravy prorezlých okapů... V současné podobě probíhá zajištění a uložení těchto sbírek v prostorách českolipské potápěčské firmy DELPHIN SUB, jejíž majitel Pavel Tkačík vyšel naší společnosti neuvěřitelně vstříc a prokázal tak dnes těžko objevitelný vztah k naší české a slovenské potápěčské historii – určitě nemalou měrou byl ovlivněn i vlastní závodnickou potápěčskou minulostí v barvách českolipského potápěčského klubu, jehož je stále aktivním členem! V současné době probíhá v HDS samotné diskuze jak dále a je jisté, že se začne mluvit o době před požárem a o čase po požáru – prostě po tom, kdy nám zapálili Kounice…


01.08.2012 10:53  | Ladislav Trávníček
Díky moc Jirkovi Trpíkovi za bezvadnou a zajímavou přednášku o historii potápění spojenou spolu se shlédnutím zajímavých filmových dokumentů.
Ačkoli jsme měli v plánu se jen potápět, přimotali jsme se na posledním červencovém víkendu 2012 na Braboře k této akci čistě náhodou.
Škoda jen že Jiří nemohl přespat, noc by byla s jeho filmovým archivem nekonečná :-)

Díky

(Láďa, Jirka, Kent - PK OSAC Plzeň)


18.11.2011 08:22  | Michal Mihalík
Potápačský klub AMA Humenné bude v roku 2012 oslavovať 40 výročie jeho založenia.


15.08.2011 22:12  | Vilém Marisko
Moc prima vedená historie i současnost potápění u nás. Držím palce všem autorům a mnoho úspěchu přeji všem mladým zapáleným vodníkům. Vilda


22.03.2010 14:43  | www.thescubamuseum.com
Outstanding site. I look forward to seeing your posts about vintage Czech scuba gear!

Rob

www.THEscubaMUSEUM.com


Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 734 119 442, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009 / 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign