Login

Víte o tom něco?


Pouzdro na kameru Konvas 35 mm

22.01. 2015
pouzdro na kameru Konvas 35 mm Ve sbírkách HDS CZ se nachází pouzdro na kameru Konvas 35 mm. Vyrobil (údajně) pan Jasoň Šilhan. Do sbírek HDS CZ věnoval pan Jiří Trpík.Pouzdro má zcela neobvyklý tvar i koncepci řešení. Neznáme pana Jasoně Šilhana, nevíme, odkud pochází a ani neznáme jeho potápěčský životopis. Stejně tak nevíme, kdy bylo pouzdro vyrobeno a pro koho. VÍTE NĚKDO NĚCO O TOM? Pokud ano, dejte vědět na některý ...
Více informací


Čs. dvouhadicová PA neznámé provenience

02.07. 2012
2. stupeň plastovej automatiky asi Šebek Tuto PA získala do svých sbírek HDS CZ z pozůstalosti známého pražského potápěče Ondřeje Šebka. Automatika je dvouhadicová (chybí ústenka s náustkem), jednostupňová, s připojovacím šroubením G 5/8“; tělo zhotoveno z novoduru. Pravděpodobně pochází z okruhu skupiny potápěčů kolem Ondřeje Šebka. Vyrobena byla nejspíše v první polovině 60. let 20. století, kdy tato skupina vyprodukovala několik modelů dvouhadicových plicních automatik, u nichž byla inspirována německou PA 61 firmy Draeger. Nemá nikde žádné značení, jež by blíže určovalo její původ.

Je někdo mezi čs. potápěči, kdo by měl k této PA nějaké další doplňující informace? V kladném případě prosím zašlete svoji informaci na adresu: oluks@tiscali.cz.
-OL- ...
Více informací
Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 736 506 534, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign