Login


Katastrofa letu 001 na Zlatých pískách

<br />Katastrofa letu 001 na Zlatých pískách 

Kniha o havárii letadla v roce 1976

a největším masovém nasazení potápěčů v Československu

 

V listopadu roku 2019 vydalo Vydavatel´stvo Dixit, s.r.o., knihu autora Davida Púchovského „Katastrofa letu 001 na Zlatých pieskoch“. Autor se v této knize podrobně zabývá problematikou havárie letounu Il-18 OK-NAB na lince z Prahy do Bratislavy dne 28. 7. 1976, která nikdy nebyla na veřejnosti řádně objasněna.

Autor se v první části knihy zabývá působením a činnostmi tehdejších Československých aerolinií (ČSA), jejich leteckým parkem a pak zejména letounu Iljušin Il-18, u jehož jednoho exempláře došlo k inkriminované havárii. Zde autor využívá značný literární fond, ale též i sdělení zaměstnanců ČSA v tehdejší době a to v celé škále profesí.

Ve druhé části knihy se detailně zabývá průběhem celého letu včetně fatálního závěru a využívá informací řady osob, jichž se nehoda dotkla. Patří sem i vyjádření jediných tří přeživších pasažérů, hovory s pozůstalými zahynuvších a hovory s aktéry záchranných a vyprošťovacích prací, včetně potápěčů. Dále je zde popsáno vyšetřování nehody, závěry vyšetřování a též 10 možných příčin nehody.

Nechybí zde ani přehled rozsáhlé bibliografie, z níž autor čerpal při psaní této knihy. Kniha je psána čtivým a zajímavým stylem, a nepochybně zaujme zájemce jak z řad profesních odborníků, tak i ostatní veřejnosti.

Cena knihy je 460,- Kč včetně poštovného a zájemci si ji mohou objednat přímo u autora na adrese david.puchovsky@eurolanche.com.

 

                                                                                               Praha, 30. 12. 2019/OL

 

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 734 119 442, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign