Login


V Brně se lze seznámit s historií potápění

26.10. 2019
Technické muzeum v Brně zve návštěvníky na novou výstavu, která prostřednictvím unikátních exponátů představuje historii a vývoj potápění v Česku.

K vidění jsou dobové fotografie, autentické vzpomínky prvních průkopníků, a především historická a současná potápěčská technika. Pozornost příchozích poutají například podomácku vyrobené šnorchly, ploutve nebo různé druhy skafandrů.

Mezi nejatraktivnější kousky patří obleky těžkého typu, které se těšily oblibě v první polovině minulého století. „Těžké skafandry byly závislé na spojení s technikou na břehu a používaly se hlavně pro práci pod vodou a při stavebních pracích na přehradách a mostech. Zajímavostí je, že skafandr tohoto typu používal také známý archeolog a speleolog Karel Absolon při průzkumu jeskyní Moravského krasu,“ řekl kurátor Pavel Holman.

Podle něj výstava ukáže také netradiční sportovní disciplíny jako podvodní ragby nebo rychlostní plavání s ploutvemi. „Lidé uvidí i speciální těžké boty, které doplňovaly výstroj potápěče,“ dodal Holman. Výstava je pro návštěvníky otevřena do 29. prosince.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/z-novin-historie-potapeni-v-technickem-muzeu-40300899

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 736 506 534, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign