LoginPavel Gross: Hlubiny a posedlosti – možnost doobjednání 8/2015

Kniha – Pavel  Gross:  Hlubiny a posedlosti - možnost doobjednání

Kniha vyprávění Pavla Grosse alias Matta o jeho potápěčském a i jiném životě, tak, jak on ho prožil a jak to cítí. Matto zde píše o svých zážitcích ve společnosti dalších spřízněných duší od svých potápěčských začátků, přes životní peripetie po odchodu z Československa do zahraničí, až po výsledky svých širokých aktivit, a to nejen potápěčských.
Kniha se čte velmi dobře, protože autor zde často otvírá své nitro a srdce a tak se čtenář dozví i to, co Matto nikdy nikomu neříkal.

Kniha je doplněna bohatou obrazovou přílohou z těch etap historie potápění, které Matto buď s dalšími potápěči prožíval, a nebo je sám přímo aktivně tvořil. Mezi vrcholné momenty z jeho potápěčských etap můžeme uvést experiment XENIE (1. československý aquanaut a ve světě s „bronzovou medailí“ po experimentech s bydlením pod vodou USA a Francie). Rovněž dalším „hitem“ byly miniponorky konstruované a stavěné společně s Jaroslavem Kohoutem, kde se světoznámou stala ponorka GEO při natáčení živoucí fosílie Latimérie v jejím životním prostředí u Komorských ostrovů v Indickém oceánu.

Kniha má 350 stran textu a obrazových příloh na křídovém papíru, vázaná, laminátový přebal, obálka s vyobrazením Mattova světa od vesmíru po mořské hlubiny.

Zájemci o tuto knihu se mohou obrátit na následující kontakty:
Oldřich Lukš, mob.: +420 736 506 534, e-mail:oluks@seznam.cz
Ing. Pavel Gross, tel.: +41 62 875 23 77, e-mail: pavelgross@sunrise.ch
Jaroslav Vlček, mobil: +420 606 194 706, e-mail: sahara@chlif.cz.

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 734 119 442, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign