Login


Valná hromada HDS CZ 14. 4. 2012

31.07. 2012
Jarní Valná hromada roku 2012 společnosti HDS CZ se konala v sobotu 14. dubna v oblíbené restauraci Meteor v Praze-Libni za účasti 21 členů a několika hostů – Ing. Pavla Grosse s manželkou Líbou a Manky Merglové.

V dopolední oficiální části, na začátku jednání, uctili přítomní členové minutou ticha památku svých zemřelých kolegů, členů HDS CZ – Radovana Šourka, Josefa Voříška a také spolupracovníka skupiny PERMON Ostrava Jaroslava Korába ze Vsetína.
František Svoboda obdržel od předsedy společnosti Jiřího Trpíka gratulaci ke svému životnímu jubileu 65-ti let a Pamětní list HDS CZ, ten bude zaslán i MUDr. Jiřímu Liškovi k jeho 70-ti letům.

Předseda Jiří Trpík přednesl Zprávu o činnosti HDS CZ za období roku 2011. Jednatel Oldřich Lukš seznámil přítomné zase se Zprávou o činnosti za minulé období od poslední VH a v zastoupení nepřítomného místopředsedy Miroslava Zverky i o činnosti slovenské sekce HDS CZ. Hospodář Jaroslav Klepal přednesl Zprávu o stavu hospodaření společnosti. Jiří Trpík informoval dále o závěrečném vyúčtování a ukončení účtu „Přílby“, který byl zřízen k vydání Katalogu potápěčských příleb z výstavy v Neratovicích v dubnu 2010.

Členové společnosti dále probírali jednotlivé akce podle Plánu činnosti na rok 2012, zvláště brigády v depozitáři v České Lípě 12. května, potápěčském víkendu na Barboře s historickou technikou v červenci nebo srpnu t.r., zájezd na setkání příznivců historie potápění v Neustadtu v Německu a připravované expozici HDS CZ na výstavě SPORT LIFE v říjnu t.r. na Výstavišti v Brně.

Valná hromada také schválila novelizované Stanovy společnosti HDS CZ.

V odpoledním volnějším bloku program pokračoval zajímavými přednáškami a prezentacemi s krátkými filmy Ing. arch. Arnošta Navrátila o potápěčsko-archeologickém výzkumu v Jugoslávii - SAVUDRIJA a Ing. Pavla Grosse o svých podmořských obydlích - XENIE I. a II. Se svými vzpomínkami na SAVUDRIJI se připojila i její přímá účastnice Manka Merglová.

Podzimní VH se uskuteční v listopadu t.r. v České Lípě, termín bude členům včas oznámen.

MV

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 734 119 442, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign